Remigiusz Stanisławek „Wyrwane z korzeniami”

„Wyrwane z korzeniami” – Mity inwestowania obalone

Z pewnością znane Ci są powiedzenia: inwestuj długoterminowo, wpłacaj systematycznie aby uśredniać cenę zakupu funduszy, dywersyfikuj, zbadaj swój profil inwestora… Od lat powtarzane są w bankach i , jak to określa Remigiusz, ‘w punktach sprzedaży na rogu ulicy’.

Te bajki sprzedażowe powodują, że wielu inwestorów często ‘nie’świadomie traci swoje oszczędności, lub przynajmniej nie zarabia.

Te bajki autor nazywa ‘mitami inwestowania’. Dlaczego Polacy tak często inwestują swoje, ciężko zgromadzone oszczędności w coś, co pięknymi wykresami i obietnicami przedstawia się w punktach sprzedaży? Ponieważ podświadomie każdy chciałby pomnażać oszczędności, nie interesując się tym, nie poświęcając na to czasu i najlepiej z zyskiem kilkukrotnie wyższym od lokaty bankowej. Klienci chcą to usłyszeć … i to słyszą. Bajki sprzedażowe padają na podatny grunt.

Książkę dedykujemy inwestorom, którzy swoje decyzje chcą podejmować świadomie. Ta lektura po prostu należy się Twoim oszczędnościom. Lektura wymaga też odwagi. Czasem odwagi do tego aby przyznać się do popełnionych w przeszłości błędów. Szczególnie dla tych inwestorów, którzy stracili inwestując (ponieważ uwierzyli, że wystarczy do funduszy wpłacić pieniądze i czekać na zyski).

Fundusze to świetny sposób na inwestowanie. Ale – to inwestycja, a nie po prostu wpłacanie i liczenie na szczęście.

Książka Remigiusza Stanisławka jest dawno oczekiwaną pozycją. To unikalna wiedza na temat inwestowania w fundusze inwestycyjne niedostępna zwłaszcza w folderach reklamowych funduszy i produktów inwestycyjnych. Co więcej – autor pokazuje wszelkie niedopowiedzenia, uproszczenia w tych publikacjach, reklamach i opowieściach doradców – które co prawda brzmią bardzo przekonująco (np. odkładaj 300 zł miesięcznie przez 30 lat aby uzbierać milion) tylko … praktycznie nigdy nie zdarzają się w praktyce. Remigiusz brutalnie wytyka błędy logiczne, czasem matematyczne i miażdży poszczególne, popularne mity inwestowania.

Jednocześnie pokazując, że inwestowanie na rynku funduszy nie jest skomplikowane. Nie jest jednak trywialne – i w praktyce wymaga choćby podstawowej wiedzy. Tym różni się od lokaty bankowej.

To spojrzenie na rynek niezależnego eksperta, ale też praktyka inwestowania.

Książka jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto inwestuje, inwestował, lub zamierza zacząć inwestować w fundusze inwestycyjne. Dlaczego? Bo wyrywa z korzeniami mity, żeby inwestorzy mogli wreszcie podejmować świadome decyzje.

Przy całej zawiłości tematu Remigiusz Stanisławek potrafi po mistrzowsku przedstawić tę wiedzę tak, że jest zrozumiała nawet dla początkujących.

Tysiące uczniów Remigiusza skorzystała już z tej wiedzy na ponad 250 szkoleniach stacjonarnych i setkach szkoleń internetowych, dzięki czemu pomnażają już swoje pieniądze nie popełniając tych 7 podstawowych błędów. Teraz jest również ta książka. Inwestujesz? Chcesz zacząć inwestować? Musisz ją mieć!

Remigiusz Stanisławek

„Pogromca mitów inwestowania”. Jeden z najbardziej analitycznych i wnikliwych umysłów . w tematyce funduszy inwestycyjnych.

Ceniony autorytet, bloger, wykładowca, trener. Jedyny w Polsce doradca finansowy z kilkukrotnym tytułem Top Of The Table MDRT (The Premier Assosiation of Financial Professionals) największej na świecie organizacji zrzeszającej doradców finansowych.

Pracuje nad uzdrowieniem polskiego systemu doradztwa finansowego. Wraz z Europejską Akademią Planowania Finansowego zachęca do edukacji i zachęca do certyfikacji na europejskim poziomie. To on w 2013 roku wykrył jedną z większych afer na rynku produktów inwestycyjnych w Polsce. Tak zwaną aferę Kwartalnych Zysków. Po jego wywiadach i cyklu artykułów w prasie banki wycofały produkt ze swojej oferty.

Wykładowca Europejskiej Akademii Planowania Finansowego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

W śród dziesiątków tysięcy swoich uczniów jest znany z niezależności, rzetelności i chirurgicznej dokładności obliczeń oraz mistrzowskich umiejętności nauczania. Jednocześnie do perfekcji opanował mówienie o rzeczach trudnych w sposób łatwy i przystępny. Historia Króla Inwestura znana jest już dziesiątkom tysięcy inwestorów. Dołącz do nich!

To przede wszystkim praktyk. Częsty gość jako autor artykułów w Gazecie Wyborczej, Gazecie Ubezpieczeniowej, Pulsie Biznesu, Gazecie Prawnej.

To on jak wyraził się jeden z jego klientów „zaniósł fundusze inwestycyjne pod strzechy”