Edyta Ossowska „Rodesian Ridgebak pies doskonały”

Kim jest autorka:

Edyta Ossowska (ur. 7.11.1974 r.)

Obecnie jestem praktykującą psią behawiorystką, trenerką, hodowcą, sędzią kynologicznym oraz autorką książki. Do 2000 roku praktycznie przez cały czas zajmowałam się mapami i systemami informatycznymi, ale potem w moje życie wkroczył Ridgeback. Pies miał być ostatnim elementem mojego planu na życie, a zmienił je zupełnie. Ta fascynacja spowodowała, że zdobyłam nowy zawód, nowych przyjaciół i pojawiła się kolejna pasja jaką jest fotografia.

Od wydawcy

„Rodesian Ridgebak pies doskonały” to niezwykle ciekawa pozycja dla wszystkich miłośników psów. Ciekawe jest wyjątkowe podejście autorki do tego czym się zajmuje. Edyta Ossowska to znawczyni tematu. Hodowczyni, sędzia kynologiczny. Oddajemy w Państwa ręce książkę, która jest esencją tego co można nazwać miłością do psów, a w szczególności tych, którzy chcą mieć lub mają psa doskonałego rasy Rodesian Ridgeback .

Co mówią eksperci:

Książka Edyty Ossowskiej jest absolutnie unikalna. Nie tylko dlatego, że jest doskonałą monografią rasy Rhodesian Ridgeback, ale przede wszystkim dlatego, że obejmuje cały ogrom wiedzy, który został przedstawiony kompleksowo.

Jacek Gałuszka, behawiorysta, trener, założyciel Szkoły Przyjaciół Psów „Wesoła Łapka”.

Autorka zna, rozumie i kocha te wyjątkowe, duże psy. Ponieważ doświadczeniem i wiedzą dzieli się na co dzień także ze znawcami innych ras, to polecamy jej książkę przyjaciołom wszystkich czworonogów.

Monika i Grzegorz Wasowscy oraz „Mini-mini Rodezjan” Frajda.

Hodowla psów może stać się nie tylko pasją ale wręcz sposobem na życie. Życie ciekawe, pełne wzruszeń, doświadczeń  i codziennych obserwacji. W przypadkach niektórych hodowców ta pasja z biegiem lat prowadzi do  profesjonalnej wiedzy i umiejętnego przekazywania wyczerpujących wskazówek o danej rasie.
Ta książka poświęcona psom rasy Rhodesian Ridgeback jest tego świetnym przykładem.

Joanna Karas-Tęcza, lekarz weterynarii.