Piąte marzenie ludzkości

Czy wiecie co jest piątym marzeniem ludzi na świecie? Zrobiono badania, z których wynika, że zaraz po

  • zdobyciu wielkiej fortuny,
  • spotkaniu wielkiej miłości,
  • dalekich podróżach i
  • zamieszkaniu w wymarzonym domu,

ludzie marzą o napisaniu książki.

Tak jak inne marzenia wydają się być dość jednoznaczne, tak piąte wydaje się zagadkowe. Dlaczego ludzie marzą o napisaniu książki? Nie o pisaniu bloga, czy zrobieniu sesji zdjęciowej lub nakręceniu filmu?

Wydanie własnej książki wpisuje się w odwieczną potrzebę pozostawienia po sobie czegoś trwałego. Czyli jak się mówi o mężczyznach? Prawdziwy powinien spłodzić syna, zbudować dom i posadzić drzewo. Oczywiste jest, że tego rodzaju potrzeby mają również kobiety. W kobietach, mówię tu o własnym doświadczeniu z autorami, jest niesamowita, silna potrzeba wyrażenia siebie w sposób możliwie mocny i stanowczy. To niesamowita chęć wyrażenia swojego zdania na najważniejsze tematy. Książki nie da się pominąć, zlekceważyć.

Mężczyźni z pisania książki czerpią przepiękne potwierdzenie siebie jako mężczyzny. Obok syna, domu, drzewa ważne miejsce zajmuje również to, co zostawiam po sobie jako autor.

Wychodzi na to, że cała ludzkość chce być bogata, zakochana i chce powiedzieć to, co myśli. Jestem za tym, żeby spełniać marzenia… więc do dzieła.